İngilizce Yeterlilik

İngilterede Üniversite Eğitimi - İngilizce Düzeyi

 

İngilterede Üniversite Eğitimi - İngilizce Düzeyi

Yurtdışındaki birçok üniversitede eğitim almak için ilk koşul, yabancı dil yeterliliğinizi belirleyen TOEFL, SAT, IELTS, TestDAF sınavlarından birinden belli oranda başarılı bir sonuç almış olmanızdır. Sizden istenilen sınav, eğitim göreceğiniz ülke ve okula göre farklılık gösterir.

Örneğin Almanyada eğitim alacak öğrencilerimiz TestDAF sınavında gereken başarı notunu kanıtlamak durumundadır. Amerika, Kanada, İngiltere veya Avustralyada eğitim alacak öğrencilerimiz ise TOEFL veya IELTS ile yeterli düzeyde ingilizceleri olduğunu kanıtlarlar.
 
Eğer yabancı dil düzeyiniz bu testlerden başarılı veya geçer puanlar alabilecek düzeyde değil ise yabancı dil eğitiminizi sizlere sunduğumuz YURTDIŞI DİL OKULLARIMIZDA tamamlayıp sonrasında eğitim göreceğiniz üniversitede devam edebilirsiniz. Dil okullarımızın anlaşmalı olduğu üniversitelere geçiş yapacak öğrencilerimizin ayrıca TOEFL veya IELTS sınavı almasına gerek olmayabilir. Bazı durumlarda üniversiteler her halikarda TOEFL veya IELTS sonucu görmek isteyebilirler.

Yabancı dil düzeyiniz üniversite eğitimi alacağınız üniversitede ve bölümde başarılı olmanız açısından son derece önemlidir. POSEIDON tüm öğrencilerini en doğru şekilde ve kişiye özel danışmanlık hizmetleriyle yönlendirmektedir.

AYRICA BU KONU İLE İLGİLİ ÜNİVERSİTE ÖNCESİ HAZIRLIK YILI SAYFAMIZI DA İNCELEMENİZİ TAVSİYE EDERİZ.


    © Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.