Poseidon Yurtdışı Eğitim Koçluğu

Poseidon Yurtdışı Eğitim olarak Türk öğrencilerimiz için yurtdışı eğitim fırsatlarını kendilerine açıklamak, her bir öğrencimizin

 

kişisel durumlarına uygun olan alternatifleri sunmak birinci hedefimizdir.

Yurtdışında eğitim görmek artık Türkiyede vakıf üniversitelerinde eğitim görmek ile neredeyse aynı bütçelere hatta bazı ülkelerde daha ucuza denk gelmektedir. Yurtdışında bir üniversiteye yerleşebilmek için Türkiyedeüniversite sınavına girmeye gerek yoktur.

Yurtdışında çalıştığımız ülkelerdeki üniversitelerin çoğunun YÖK denkliği bulunmaktadır. Kaldı ki YÖK denkliği
Türkiyeye geri dönüp devlet kurumlarında çalışacak olanlar veya akademik kariyer yapacak olanlar için önemlidir. Bununla birlikte, YÖKün kabul ettiği dünya sıralamasında ilk 500 de öğrenim görmüş öğrenciler YÖK denkliklerini zaten alabilirler. Yine de YÖK denkliğini almak isteyen öğrencilerimiz yurtdışındaki üniversite eğitimlerine başlayacakları yıl Türkiyedeki üniversite yerleştirme sınavlarına girip orda okuyacakları bölümü kazandıkları taktirde zaten dönüşte denklik alabileceklerdir. Öğrencilerimiz isterlerse eğitimlerini gittikleri ülkelerde tamamlayabilir, dilerlerse uygun kontenjanlar olması halinde ve Türkiye'de üniversite sınavında barajı geçmiş olmaları durumunda Türkiyedeki üniversitelere yatay geçiş yapabilirler.

POSEIDON Yurtdışı Eğitim koçluğumuz genellikle öğrencilerimizin henüz lise yıllarında eğitimleri devam ederken başlar. Öğrencilerimizi, Türkiyedeki üniversite yerleştirme sınavına odaklanmak yerine, lise notlarına konsantre olmalarını sağlayarak, yurtdışında hangi bölümü okumak istiyorlarsa ona göre yönlendirmelere başlamaktayız.

Amerikada üniversite okumak isteyen öğrencilerimize en büyük tavsiyemiz, en az 1 veya 2 yıllarını Amerikada lise eğitimi alarak geçirmeleri, böylelikle Amerika eğitim sistemine daha erken yaşta giriş yapmaları ve diledikleri Amerika veya Kanada üniversitesine Direk Başvuru yapabilmeleri yönündedir. Amerikada yüzlerce Devlet Lisesi, onlarca Özel Lise alternatifiniz bulunmaktadır. Kanadada üniversite eğitimine devam etmeyi planlayan öğrencilerimize yine aynı şekilde en önemli tavsiyemiz lise eğitimlerinin son birkaç yılını Kanadada, Kanada liselerinde almaları olacaktır. Üniversite eğitimini İngilterede almak üzere planlayan öğrencilerimize de henüz lise yıllarında İngilterede lise ve üniversiteye hazırlık programlarına katılmalarını şiddetle tavsiye etmekteyiz. Bu ülkelerin lise diplomaları Türkiyede geçerli olduğu gibi birbirlerinde de geçerlidir ve öğrenciler lise eğitimlerini bu ülkelerde tamamladıkları taktirde sadece lise eğitimini gördükleri ülkede değil, diğerlerinde de üniversite başvurularında bulunabilir, akademik notlarına göre üniversite bursları alabilir ve üniversite eğitimlerine devam edebilirler. Bu eğitim planını seçen öğrencilerimiz, Türkiyede mezun olduktan sonra yurtdışında üniversiteye giden öğrencilerin genellikle almaları gereken Akademik İngilizce, veya çeşitli akademik not yükseltme programlarına da katılmak ve yıl kaybetmek zorunda kalmazlar.

Yurtdışında üniversite eğitimi almaya lise son sınıfta karar vermiş öğrencilerimiz için dahi pek çok alternatif bulunmaktadır. Önemli olan öğrencilerimiz için bütçeleri ve gelecek hedefleri doğrultusunda, bununla birlikte eğitim alt yapıları ve kültürel beklentilerini de karşılayacak şekilde alternatifler üretmek ve onları bu uzun yolculuklarına doğru şekilde hazırlayabilmektir.


    © Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.